7 ФІЛЬМІВ ПРО УРБАНІЗМ, ЯКІ МАЄ ПЕРЕГЛЯНУТИ КОЖЕН

Январь 29, 2015 KUB - Комментариев нет

городЗа вікнами під акомпанемент курса долара розігралися зима, сірість та холод. І навіть найзавзятішим містолюбам це заважає мандрувати. Пропонуємо сім документалок про урбанізм та передмістя, з якими можна ознайомитися, не піднімаючись з дивану.

The Social Life of Small Urban Spaces

Соціальне життя маленьких урбаністичних просторів

Це класичне і дуже важливе дослідження публічних просторів, зроблене Вільямом Вайтом. У фільмі гумор поєднується з серйозним підходом у спробі відповісти на запитання: що робить одні публічні місця живими, а інші — ні? Незважаючи на те, що стрічка знята у 80-х, і програє якістю відеоряду, її зміст релевантний до сучасності.

Urbanized

Урбанайзд

Це неймовірна стрічка, у якій досліджуються міста у США, Латинській Америці, Європі та за її межами. Цей фільм висвітлює багато важливих аспектів міського розвитку, нового урбанізму, включно з розвитком транпортних систем, громадського простору, формування міських спільнот, появи доступного житла та процесів урбанізації у країнах, що розвиваються. У фільмі представлені інтерв’ю з найвідомішими урбаністами світу. Рекомендуємо для перегляду усім, хто цікавиться розвитком міст.

The Pruitt-Igoe Myth

Міф Прюіт-Айгоу

Прюіт-Айгоу — один з найвідоміших проектів соціального житла в США, реалізований у Сент-Луїсі, який проіснував лише протягом пари десятиліть (1954 — 1974), бо перетворився на колиску злочинності. Критики містобудівного модернізму та соціального житла часто згадують цей проект.

У фільмі глибоко досліджуються соціальні причини краху проекту та стагнації суспільства для якого створювалося житло. У документалці комплексно аналізуються фактори, що сприяли провалу соціального житла у Сент-Луїсі. Чудовий фільм.

Chávez Ravine: A Los Angeles Story

Шавез Равін: лос-анджелеська історія

Цей короткий фільм розповідає яскраву історію про спільноту емігрантів, які збиралися у місці, де зараз зведений стадіон Dodgers у Лос-Анджелесі. У фільмі розкривається вплив мега-проектів на спосіб життя людей. Стрічка наштовхує на думку про необхідність залучення прямих інвестицій у міське планування.

Sprawling from Grace: The Consequences of Suburbanization

Розтягнута благодать: наслідки субурбанізації

У цьому фільмі розповідається про вплив міського розвитку на навколишнє середовище. Тут піднімається тема “піку нафти” і зачіпаються проблеми з якими можуть зіштовхнутися ряд економік світу.

Крім загроз для навколишнього середовища ця документалка розглядає низку негативних факторів впливу на соціальне життя, яке справляє приміський спосіб життя. У стрічці згадується декілька дуже важливих аспектів для сучасного міського розвитку. Саме тому його варто переглянути.


A Convenient Truth: Urban Solutions from Curitiba, Brazil

Зручна правда: урбаністичні ришення з Курітіби, Бразилія

Стрічка розповідає про інноваційні вирішення проблем у містах по всьому світу. Проте низька якість відео та відсутність єдиної сюжетної лінії не дозволяє поставити фільм на перше місце у цьому рейтингу.

Документалка демонструє важливість інновацій у сфері транспорту, житла, громадського простору, боротьби з бідністю і покращенні навколишнього середовища. Курітіба є прикладом для усього світу і її досвід наслідують у багатьох містах — Боготі  чи Нью-Йорку.

Radiant City

У фільмі досліджується життя сімей у передмістях у Північній Америці і критикується самотній спосіб життя та використання автомобіля лише однією людиною. Незважаючи на це, розповідь ведеться у гумористичній і захопливій формі. Дуже цікавий фільм, який приковує увагу від початку й до кінця.

ЗА МАТЕРІАЛАМИ HTTP://UBANPLANNER.BLOGSPOT.COM/

hmarochos

Related Posts

Leave a Comment