У США водопровідні мережі міста-мільйонника почали перетворювати на гідроелектростанції

Март 12, 2015 KUB - Комментариев нет

люсВода, що транспортується по водопроводах великих міст, цілком здатна стати джерелом гідроелектроенергії. Керуючись цією ідеєю, влада міста Портленда (штат Орегон, США) почала реалізацію проекта LucidPipe Power System. 

На замовлення муніципалітету компанія Lucid Energy облаштовує звичайний водогін відрізками труб, обладнаних чотирма турбінами діаметром 107 сантиметрів. Турбіни під’єднані до генератора на зовнішній поверхні труби. Дослідження показали, що їх присутність мінімально впливає на швидкість течії води, а отже не заважає роботі водопроводу. 

Установку системи у Портленді профінансувала приватна інвестиційна компанія Harbourton Alternative Energy. Зараз LucidPipe Power System проходить випробування на надійність і ефективність – насамперед налагоджуються її датчики та алгоритм управління.

Очікується, що вже в березні система вийде на повну потужність і видаватиме 1100 мегават-годин енергії на рік (цього достатньо для обігріву приблизно 150 домогосподарств). Перші двадцять років прибуток від продажу електрики піде інвестиційній компанії (хоча частину коштів вона передасть муніципалітету для покриття експлуатаційних витрат). Після закінчення цього терміну управління водопроводу отримає право на придбання системи.

Аналогічна гідроелектросистема встановлена в США тільки в каліфорнійському місті Ріверсайд, проте в Портленді проживає на порядок більше населення — близько 2 мільйонів чоловік.

Безумовно використання турбін у водопровідній мережі ефективне у трубопроводах великого діаметра. У сучасних містах з кожним роком збільшується частка полімерних водопроводів. Також при реалізації подібних проектівполіетиленові водопровідні труби мають переваги перед металевими, оскільки не схильні до дії блукаючих струмів.

Слід зазначити, що зараз багато стартапів намагаються реалізувати ідею отримання електрики з води на рівні окремих будинків. Так, наприклад, компанія Pluvia вилучає енергію з дощової води, що стікає з дахів, а радіо H2O Power Radio живиться від потоків у душі.

polypipe.info