У норвезькому Осло заборонять автівкам в’їжджати до центру міста

23 октября, 2015 KUB - Комментариев нет

норвегия2Про це повідомляє сайт Хмарочос.

Заборона на в’їзд до центру почне діяти за 4 роки, у 2019 році. Відповідне рішення ухвалила міська рада Осло.

Представник Партії зелених сказав на прес-конференції, що цей крок є одним з основних для реалізації стратегії, яка передбачає зменшення викидів парникових газів на 50% до 2020 року. Також заборона приватних автівок у центрі зменшить шумове забруднення.

Приватні автівки будуть дозволені в інших частинах міста, де проживає більшість людей. А до центру міста зможуть в’їжджати лише сервісні автомобілі та вантажівки, які доставляють товари в магазини.

Замінити автівки у міськраді Осло пропонують велосипедами. Для цього буде збудовано 90 кілометрів велодоріжок, а також з’являться субсидії на придбання електровелосипедів.

oslo-car-free-map

Представники бізнесу вже невдоволені новим рішенням – 11 з 57 торгових центрів Осло знаходяться якраз у зоні, яка буде заборонена для в’їзду приватних автівок. Але схожа політика у Римі призвела не до зменшення, а до збільшення доходів від торгівлі, адже автомобілі перестали перешкоджати пішоходам ходити від магазину до магазину. І відсутність припаркованих автівок дає можливість дивитись на вітрини з вулиці.

У Нью-Йорку створення віло-пішохідних просторів також перетворилось на «бум роздрібної торгівлі».

Хмарочос.