Двоє українців з Горлівки навчать, як побудувати власний будинок за $5000

26 ноября, 2015 KUB - Комментариев нет
хатаДва колишніх мешканця Горлівки Андрій та Михайло були змушені покинути рідні оселі та залишитися без даху над головою. Все це надихнуло їх створити проект «Де хата», в рамках якого вони будуть ділитися зі своїми читачами порадами на тему того, як побудувати «купольний» будинок за $5000, повідомляє ресурс Hmarochos.kiev.ua
Андрій за професією веб-програміст, а Михайло має гуманітарну освіту та цікавиться технологіями «розумного будинку» й енергозберігаючих технологій. 
Своїм завданням-мінімумом автори сайту вважають будівництво 2 купольних будинків з різними типами фундаментів, опаленням, з різною площею (на 3 і на 5 осіб) і задокументувати весь процес на відео. Також будівельники планують приготувати докладну інструкцію з будівництва (з проектом та кошторисом), щоб користуючись нею можна було б побудувати повноцінне еко-житло за мінімальну ціну.
Загалом, основне завдання проекту — показати, що можна з мінімальними витратами самостійно побудувати повноцінне житло. Детальні інструкції будуть  безкоштовними для всіх.
Додаткове завдання «Де хата» — зібрати фонд будівельного обладнання для безоплатної оренди оснащення.
Тобто на зібрані пожертви Андрій і Михайло планують створити матеріальний фонд обладнання, яким будуть безоплатно користуватися всі учасники проекту. Наприклад, нащо один раз купувати пилку за $ 600 , щоб один раз розпиляти три кубічних метри деревини, якщо можна потім доплатити 300 гривень Новій Пошті за пересилання і надіслати цю пилку в інший регіон України. Адже там ця пилка теж знадобиться, так як всі будуватимуть за однією технологію.
Автори проекту вже збирають пожертви на реалізацію власних ідей. В подальшому вони планують запустити виробництво деталей для таких будинків, щоб перетворити створення купольних споруд на «конструктор».
Крім того, вже зараз на сайті працює декілька інструментів для майбутнього будівництва, наприклад – калькулятор купола.