Kiev Urban Bureau » Новости » Смартфон тобі в руки: 5 онлайн-сервісів для городян

Смартфон тобі в руки: 5 онлайн-сервісів для городян

Апрель 16, 2015 KUB - Комментариев нет

телеУявити сучасного жителя міста без смартфона в руці вже майже неможливо. Саме тому ми вирішили збірати тут 5 онлайн-сервісів, які допоможуть українським городянам почувати себе в місті комфортніше, витрачати менше часу та грошей та навіть робити місто кращим. Ось що, на нашу думку, обов’язково повинен вміти робити активний городянин зі смартфоном та доступом до інтернету:

Фотографія: shutterstock.com

Скаржитись та дякувати комунальним службам з 1551

 

З появою онлайн-служби Контактного центру Києва скаржитись та дякувати комунальним службам стало значно легше. Якщо в вашому будинку зламався ліфт, вчасно не вмикають (або, що більш актуально, не вимикають) опалення, ви помітили яму на дорозі або хвилюєтесь, чому ніхто давно не поливає дерева в парку – вам сюди. Усі онлайн-звернення автоматично реєструються і потрапляють до відповідальних за ту чи іншу сферу органів. Відреагувати на скаргу обіцяють впродовж місяця.

Бувалі скаржники кажуть, що звернення до «1551» й справді мають результат – цілком можливо, після цього листа під вашим будинком з’явиться довгоочікувана лавочка, а на дорозі поруч покладуть новий асфальт. Варто лише потім не забути і написати до 1551 листа-подяку за виконану роботу. Повірте, їм буде приємно.

Слідкувати за рухом міського транспорту на EasyWay

Сайт EasyWay було створено у Львові в 2011 році, в 2012 році сайт допомагав іноземним гостям Євро-2012, а в 2013 році вже став технічним партнером Google, Yandex та Here з підтримки громадського транспорту в Україні.

 

EasyWay дуже полегшить життя тим, хто часто їздить громадським транспортом. Ви можете безкоштовно скачати додаток EasyWay на Android та iOS, який допоможе підбрати зручний для вас маршрут з урахуванням фінансових та часових затрат, а також прокладе найкоротший автомобільний шлях.

Крім того, не так давно тут з’явилась ще одна дуже корисна можливість – тепер користувачі можуть спостерігати за пересуванням автобусів, тролейбусів, трамваїв та міської електрички завдяки встановленим там GPS, а отже тепер ви будете точно знати, за скільки хвилин приїде ваш транспорт, і зможете краще розрахувати час.

Сервіс буде корисним для багатьох українців – тут міститься інформація про маршрути більш ніж 50 міст України, а також Росії, Молдови, Казахстану та інших країн.

Шукати попутника на Blablacar та GiveMeALift

Економіка спільного користування (або ж sharing economy) – один з потужних трендів в сучасних мегаполісах. Сучасному городянину часто легше і вигідніше користуватись деякими речами спільно з іншими людьми, особливо якщо йде мова про автомобілі. Такі сервіси каршейрінгу як Blablacar та GiveMeALift дозволяють легко знайти попутника, який, наприклад, щодня їде своїм авто за таким само маршрутом, як і ви.

Blablacar в основному орієнтований на міжміські поїздки – тут ви заздалегідь можете подивитись, хто їде за потрібним вам маршрутом та обрати прийнятну для вас ціну.

А от GiveMeALift краще пристосований до динамічних пересувань в межах міста. В будь-який момент ви можете за допомогою мобільного додатку створити запит, в якому зазначите, де саме ви знаходитесь та куди вам потрібно їхати. Якщо поруч опиниться водій, готовий взяти попутника – система одразу повідомить вам.

Так само, якщо ви – водій авто, хочете трохи зекономити на поїздці і не проти компанії, кидайте сюди запит і система спробує знайти для вас підходящого пасажира.

Сплачувати за комунальні послуги на iPay, Plategka, Portmone,EasyPay та Приват24

 

Мабуть сьогодні вистоювати довгі черги в Ощадбанку аби сплатити за комунальні послуги можуть лише або переконані консерватори, або люди з надмірною кількістю вільного часу. Адже онлайн-сервісів, за допомогою яких можна буквально за декілька хвилин зробити це як з компьютера, так і зі смартфона, в Україні вже достатньо багато. Найбільш популярні: iPay, Plategka, Portmone, EasyPay та банківські системи (наприклад, Приват24).

Більшість з них побудовані дуже схоже: вам потрібно зареєструватись в системі, ввести дані своєї банківської карти та обрати послугу, яку вам потрібно оплатити. Це може бути газ, вода, світло, абонентська плата за телефон, плата за садок чи школу, а також багато іншого. Зручні ці сервіси також тим, що мають функцію регулярних патежів. А отже ви можете ввести необхідні дані лише один раз, потім вони щомісяця будуть автоматично сплачуватись з вашої картки.

Деякі з подібних сервісів фокусуються на певному типі платежів. Наприклад, на сайті Київенерго можна легко порахувати та сплатити суму, яку потрібно заплатити за електрику та подивитись статистику її використання. Крім того, тут з вас не стягнуть плату за користування сервісом, в той час як інші онлайн-служби передбачають стягнення комісії, хоча й пропонують вигідні умови для зареєстрованих постійних користувачів.

Шукати лікаря на DOC.ua

Кожен, хто хоч раз відвідував державні поліклініки знає, наскільки складно буває потрапити до потрібного лікаря. Зазвичай, городянам доводиться висиджувати як мінімум дві черги в міських амбулаторіях: спершу до терапевта, а потім вже до спеціалізованого лікаря. Ті ж городяни, які готові відмовитись від безкоштовної медицини на користь платного, але швидкого та зручного медичного сервісу, однозначно оцінять онлайн-портали на зразок Doc.ua.

Якщо ви захворіли, тут маєте змогу, не виходячи з дому, знайти потрібного вам кваліфікованого спеціаліста. По-перше, ви можете скористатись фукцією онлайн-діагностики – самостійно обрати ті симптоми, які вас турбують. Відповідно до них система підкаже вам, до яких лікарів краще звернутись. Потім вам необхідно буде обрати одного з них, звернувши обов’язкову увагу на кваліфікацію, досвід роботи, рейтинг та відгуки інших користувачів про нього. Крім того, є можливість обрати лікаря, який приймає недалеко від вашого дому. Якщо зробили свій вибір – одразу записуйтесь на прийом.

Сервіс вже функцонує в декількох великих українських містах: Києві, Дніпропетровську, Миколаєві, Харкові, Одесі та Львові. В найближчому майбутньому планують розширюватись та запускати проект в інших містах України.

pb.platfor.ma

Related Posts

Leave a Comment